A webhely tartalmának megjelenítéséhez és a felhasználói élmény javításához cookie-kat használunk. NAH-12-0066/2023

Vásárlási feltételek

Általános szerződési feltételek
Adatkezelési tájékoztató
Általános szerződési feltételek
ÁSZF

Általános szerződési feltételek

 

ÁSZF

Általános Szerződési Feltételek

Jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) hatálya a

 

 

PERFEKT Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság

székhelye: 1118 Budapest, Számad́ó utca 19. 1. em. 1.;

fióktelep: 7623 Pécs, Tüzér utca 13. II. emelet

adószáma: 27747191-2-43,

nyilvántartó bíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága; cégjegyzékszám: Cg.: 01-09-396228,

(továbbiakban Szolgáltató)

 

 

által, a szakképzési rendszerrel összefüggő jogszabályokkal, valamint az MSZ EN ISO/IEC 17024:2013 szabvány által támasztott követelményekkel összhangban nyújtott szolgáltatásokat igénybe vevő megrendelőre (továbbiakban Megrendelő), továbbá azon természetes és jogi személyekre, akit/amelyet Megrendelő az ÁSZF 7.1. pontja alapján díjfizetőnek jelöl meg.

 

 

1.  A Szolgáltatás igénybevétele

 

Vizsgára való jelentkezés menete

Szolgáltató az általa szervezett vizsga megnevezését, időpontját és helyszínét – a vizsga meghirdetésével egyidejűleg a honlapján (https://www.perfektvizsgakozpont.hu/), valamint a szakképzési tájékoztatási és információs központ keretében működtetett honlapon, a https://vizsgakozpont.e-kreta.hu/vizsgajelentkezes/meghirdetett-vizsgak oldalon) közzéteszi.

 

 

A Megrendelő a vizsgára személyesen vagy postai úton a Társaság székhelyére vagy telephelyére küldött levél útján, elektronikus úton a Szolgáltatónál rendszeresített jelentkezési lapon (www.perfektvizsgakozpont.hu), és a KRÉTA Elektronikus Vizsgaügyviteli Információs Rendszeren keresztül (a Kréta felületének jelentkezési lapját a KRÉTA Elektronikus Vizsgaügyviteli Információs Rendszer generálja, a szükséges adatok rendszerben való rögzítését követően) jelentkezhet.

 

 

A jelentkezési lap benyújtásának határideje szakmai vizsgák esetében az alábbiak szerint alakul:

a február–márciusi vizsgaidőszak esetén a vizsgaidőszakot megelőző év december hónap első napja, a május–júniusi vizsgaidőszak esetén a vizsgaidőszak éve február hónapjának tizenötödik napja,

az október–novemberi vizsgaidőszak esetén a vizsgaidőszak éve augusztus hónapjának utolsó

 

 

Részszakma megszerzésére irányuló vizsga, képesítő vizsga jelentkezési határidejét a Szolgáltató határozza meg legkésőbb a vizsgát megelőző 30. napig saját honlapján való közzététellel.

 

A jelentkezés visszaigazolása

A jelentkezés beérkezéséről és megfelelőségéről a Szolgáltató a Megrendelőnek 10 napon belül visszaigazolást küld.

 

 

Érvénytelen jelentkezés

Amennyiben a jelentkezés érvénytelen, a Megrendelő az érvénytelenség okainak megjelölésével 5 napos póthatáridő tűzésével felhívja a Megrendelőt az érvénytelenség kiküszöbölésére és az érvényes jelentkezés benyújtására. Amennyiben a Megrendelő a megadott határidőn belül érvényes jelentkezést nem nyújt be, úgy a jelentkezése törlésre kerül és a Szolgáltató, valamint a Megrendelő között a jogviszony nem jön létre.

 

A jelentkezés érvénytelenségének esetei

  • A jelentkezés érvénytelenségének formai és/vagy tartalmi esetei az alábbiak lehetnek: nem megfelelően kitöltött jelentkezési lap,
  • határidőn túli jelentkezés,
  • valótlan adatok megadása

 

 

Érvényes jelentkezés

Érvényes jelentkezés esetén Szolgáltató megküldi a Megrendelő számára a záradékol t jelentkezési lap hiteles másolatát elektronikus úton.

 

A jelentkezés törlésének esetei

A Megrendelő jelentkezése törlésre kerül amennyiben:

a Megrendelő díjfizetési kötelezettségének határidőben nem tesz eleget,

a Megrendelő nem igazolja a bocsátás képzési és kimenetei követelményében meghatározott feltételeit, a Megrendelő hiánypótlási határidőt elmulasztva sem nyújt be érvényes jelentkezést.

 

 

2.  Szakmai és képesítő vizsga

  • Szakmai vizsga

Megrendelőnek legkésőbb a szakmai vizsga megkezdéséig hitelt érdemlően igazolnia kell, hogy a szakmai vizsgára bocsátáshoz szükséges, a Képzési és Kimeneti Követelményekben, valamint Programkövetelményekben meghatározott feltételekkel rendelkezik. A vizsgára bocsátás pontos feltételeit a meghirdetett vizsga leírása tartalmazza.

Amennyiben Megrendelő ezen igazolási kötelezettségének időben nem tesz eleget, úgy szakmai vizsgára nem bocsátható.

 

 

2.2.  Képesítő vizsga

Megrendelő a jelentkezéssel egyidejűleg, azaz a Jelentkezési lap leadásával együtt köteles benyújtani a vonatkozó Programkövetelményben a vizsgára bocsátás feltételeként meghatározott dokumentumokat, a képzés követelményeinek teljesítéséről a képző intézmény által kiállított tanúsítványt, illetve minden egyéb, a vizsgára bocsátás előfeltételének meglétét igazoló dokumentumot, igazolást.

Amennyiben a Megrendelő a jelentkezéskor vagy a jelentkezési dokumentumok ellenőrzését követő hiánypótlásra felszólítást követően, a megadott időpontig nem igazolja, hogy megfelel a képesítő vizsgára bocsátás Programkövetelményekben meghatározott feltételeinek, úgy a jelentkezését a Szolgáltató törli, melyről a Megrendelő írásbeli tájékoztatást kap (elektronikus úton).

 

 

3.  Felmentési – és esélyegyenlőségi kérelmek szakmai, illetve képesítő vizsga esetén

 

Felmentési- és esélyegyenlőségi kérelmek

Beilleszkedési, tanulási, valamint magatartási nehézséggel küzdő és a sajátos nevelési/tanulási igényű vagy fogyatékos személy részére (megfelelő igazolás esetén) adható felmentési- és esélyegyenlőségi kérelem. A felmentési – és esélyegyenlőségi kérelmekre vonatkozó részletes szabályokat a Szolgáltató jelen ÁSZF-ben közzétette.

 

A felmentési- és esélyegyenlősségi kérelmek benyújtása a Szolgáltató hivatalos e-mail címére történt írásos megkeresés alapján történik. Az ilyen kérelmeket az info@perfektvizsgakozpont.hu e-mail címre kérjük megküldeni legkésőbb a vizsgára történő jelentkezéssel egyidejűleg. Ilyen kérelem leadása a Kréta rendszerben (https://idp.e-kreta.hu/) is lehetséges.

 

Felmentési- és esélyegyenlőségi kérelmek elbírálása

Szolgáltató a hozzá beérkezett kérelmeket 10 munkanapon belül elbírálja és arról értesíti a Megrendelőt.

 

A Vizsga időpontja

 

A vizsga időpontjának meghatározása

A vizsga időpontját a Szolgáltató a mindenkori hatályos jogszabályok figyelembevételével határozza meg, amelyet weboldalán tesz közzé.

 

A vizsga időpontjának törlése

A Szolgáltató a vizsga elmaradásáról a jelentkezőt a írásban kiértesíti, a befizetett vizsgadíjakat a lemondást követő 15 napon belül visszautalja.

Sikeres vizsga esetén

Sikeres vizsga esetén a Megrendelő írásbeli kérésére a Szolgáltató a vizsgatörzslappal egyező tartalmú vizsgatörzslap kivonatot a Megrendelő számára kiadja.

 

Sikertelen vizsga esetén

Sikertelen vizsga esetén a Szolgáltató sikertelen vizsgáról a vizsgatörzslappal egyező tartalmú vizsgatörzslap kivonatot állít ki és küldd meg a Megrendelőnek a vizsga lezárását követő harminc napon belül.

 

Díjfizetés

 

Díjfizetés módja és annak kiválasztása

A Megrendelő a szolgáltatási díjat az érvényes jelentkezést követően vagy avval egyidőben, számla ellenében banki utalással fizetheti be. A jelentkezés folyamán a Megrendelő megadja a szolgáltatási díjat megfizető, számlán feltüntetendő természetes vagy jogi személy adatait.

 

Díjfizetés banki utalással

Amennyiben a Megrendelő a banki utalást választja, úgy a jelentkezését visszaigazoló e-mailben kap tájékoztatást az utalási adatokról. A jelentkezés csak az összeg beérkezése után válik véglegessé.

 

Elállás

 

Tájékoztató a fogyasztó megrendelőt megillető elállási jogról

A Szolgáltató annak érdekében, hogy a Megrendelő még vásárlás előtt megismerhesse a Szolgáltatást, a weboldalon feltünteti a Szolgáltatással kapcsolatos lényeges információkat, valamint tájékoztatja a Megrendelőt a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól szóló 45/2014 (II. 26.) Kormányrendelet (a továbbiakban: Kormányrendelet) alapján és tájékoztatást nyújt a vizsgák menetéről, ami elegendő ahhoz, hogy a Megrendelő eldönthesse, szüksége van-e a Szolgáltatásra.

 

Panaszkezelés

Panaszkezelést a Szolgáltató honlapján közzétett Panaszkezelési és jogorvoslati eljárás szabályozza.

 

Adatkezelés

A Szolgáltató kijelenti, hogy a tevékenysége során tudomására jutott személyes adatokat a hatályos jogszabályoknak megfelelően rögzíti, tárolja, kezeli és semmisíti meg. A Szolgáltató az adatkezelésről és az adatvédelemről az Adatkezelési Tájékoztató honlapján történő  közzétételével tájékoztatja a Felhasználót.

 

Tájékoztatás fogyasztónak minősülő Megrendelő részére

A Fogyasztónak minősülő Megrendelő a Szolgáltatás nyújtása körében a Szolgáltató fogyasztóvédelmi szabályokat megsértő magatartásával szemben a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságnál (1088 Budapest, József krt. 6.) tehet bejelentést, vagy eljárást kezdeményezhet a Szolgáltató székhelye szerint illetékes Budapesti Békéltető Testület (1016 Budapest, Krisztina krt. 99.) előtt.

 

 

A Fogyasztónak minősülő Megrendelő a fogyasztóvédelmi szabályozásról a következő honlapon tud tájékozódni: http://fogyasztovedelem.kormany.hu/.

 

Kapcsolattartás

A Felek jelen ÁSZF-ben megadott elérhetőségeken tartanak kapcsolatot egymással.

 

 

A Megrendelő jelen ÁSZF-el összefüggő jognyilatkozatait az alábbi módokon és értesítési címekre küldheti meg:

  1. Elektronikus üzenet formájában az info@perfektvizsgakozpont.hu e-mail címre.
  2. A Szolgáltatónak címzett, ajánlott, tértivevényes levélben postai úton a 7623 Pécs, Tüzér utca 13. II. emelet címre

 

 

A Szolgáltató felelőssége

 

A Szolgáltató nem vállal felelősséget a következőkért:

  1. harmadik felek cselekményei,
  2. a Szolgáltatásban közzétett tartalmak helyessége, megbízhatósága és időszerűsége,
  3. a Szolgáltatásban közzétett tartalmak használata vagy használata hiányának következményei,
  4. a Szolgáltatás vagy Szolgáltatások ideiglenes vagy tartós elérhetetlensége,
  5. a Megrendelő által bármely tartalom harmadik felek számára történő hozzáférhetővé tétele,
  6. a bejelentkezési adatok és jelszavak harmadik személyek általi felhasználása, ha ezek az adatok a Felhasználó által történő felfedésük következtében vagy a Felhasználó által az információknak az ilyen személyek hozzáférése elleni elégtelen védelme miatt jutottak e felek birtokába,
  7. a Megrendelő vagy harmadik fél hibája, amelyért a Szolgáltató nem felelős,
  8. vis maior által okozott kár.

 

 A beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő és a sajátos nevelési/tanulási igényű vagy fogyatékos személy részére nyújtható kedvezmények

 

A beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő és a sajátos nevelési/tanulási igényű vagy fogyatékos személy részére a Szolgáltató (megfelelő igazolás esetén) kedvezményeket biztosít a szakmai és képesítő vizsgák esetében.

Az Szkr. 297. § (1), (2), (3) bekezdésére és (3) bekezdés b), c) pontjára figyelemmel a Szolgáltató:

az interaktív, írásbeli vizsgatevékenységen lehetővé teszi a tanulmányok során alkalmazott segédeszköz használatát vagy segédszemély igénybevételét.

a Szolgáltató a hallássérült Megrendelő kérelmére a vizsgatevékenység szóban történő részének idejére - ha az indokolt és az igény a vizsgára történő jelentkezés során írásban jelzésre kerül - jelnyelvi tolmácsot biztosít.

a Megrendelő igazolt kérelme alapján, indokolt esetben engedélyezi

  1. a Megrendelő mentesítését a vizsgatevékenység idegen nyelvi része vagy annak egy típusa, szintje alól, ha a Megrendelő a szakmai oktatás, képzés során is mentesítették az idegen nyelv értékelése és minősítése alól,
  2. az interaktív, írásbeli vizsgatevékenység szóban történő vizsgatevékenységgel vagy a vizsgatevékenység szóban történő részének interaktív, írásbeli vizsgatevékenységgel történő kiváltását,
  3. az adott vizsgatevékenység az arra meghatározott időnél hosszabb idő alatt történő teljesítését azzal, hogy a projektfeladat esetén a hosszabbítás nem haladhatja meg a projektfeladatra előírt időtartam harminc százalékát, kivéve, ha a KKK-k, PK-k másként A hosszabbítás pontos időtartamáról a jelentkezés elfogadásáról szóló tájékoztatóban kap tájékoztatást a Megrendelő.
  4. a feladatlapok nagyobb betűmérettel történő nyomtatását, az informatikai eszköz által biztosított akadálymentesítést (színszűrő, kontrasztos megjelenítés, elemek nagyítása, narrátor)
  5. kis létszámú/külön teremben történő vizsgázást

biztosítja a mozgásában korlátozott Megrendelő esetében a földszinti teremben történő elhelyezést.

A vizsgára való jelentkezéssel egyidejűleg a Megrendelőnek írásban kell benyújtania a Szolgáltatónak a szakmai vizsgához, képesítő vizsgához kapcsolódó Felmentési kérelmeket és a Kérelem esélyegyenlőség biztosítására nyomtatványt (melyeket kérésre a Szolgáltató elektronikus úton megküld a Megrendelőnek) és – rendelkezésre állás esetén – a kérelmek alapjául szolgáló dokumentumokat vagy azok másolatát. Emellett a KRÉTA Elektronikus Vizsgaügyviteli Információs Rendszerből letöltött felmentési, méltányossági kérelmeket is szükséges feltölteni a rendszerbe.

A kérelmek alapjául szolgáló igazoló dokumentumokat a Szolgáltató ellenőrzi. Legkésőbb a jelentkezési határidő lejárta után 10 nappal a Megrendelő írásbeli tájékoztatást kap (elektronikus úton) a felmentési kérelem elfogadásáról, elutasításáról vagy a felszólítást a hiányzó dokumentumok pótlására. Nem pótolt vagy nem megfelelő igazoló dokumentumok esetén a kérelmet a Szolgáltató elutasítja. Felmentési kérelemmel kapcsolatos döntés meghozatalára a Szolgáltató jogosult.

 

Különleges igények, egyedi rendkívüli szükségletek figyelembevétele

 

Szakmai és képesítő vizsga esetén egyaránt

A Szolgáltató a jelentkezési lapon tájékoztatja a Megrendelőt, hogy az időben, előre jelzett különleges igényeinek, egyedi rendkívüli szükségleteinek figyelembevételére az Szkr-ben és a vizsgaszabályzatban foglaltakra tekintettel van lehetőség.

 

Vizsgarész beszámítása

Másik vizsgaközpontból hozott vizsgarész eredményének beszámítására irányuló kérelem írásban, a jelentkezéssel egyidejűleg adható be a Szolgáltatónak. A Szolgáltató a rendelkezésre álló igazoló dokumentumok (jelentések, adatok, jegyzőkönyvek) ellenőrzése után, a vizsgarész beszámíthatóságának kivizsgálását követően dönt és a döntésről a Megrendelőt a megadott elérhetőségek valamelyikén, írásban, a jelentkezési határidő lejárta után legfeljebb 10 nappal tájékoztatja.

 

Méltányossági kérelem

Méltányossági kérelem írásban – lehetőség szerint – a jelentkezéssel egyidejűleg adható be a Szolgáltatónak, például az adott vizsganap időbeosztásával kapcsolatban indokolt esetben a távolról érkező jelentkező, kisgyermek gondozása, egészségügyi problémák miatt.

A méltányossági kérelmet a Szolgáltató bírálja el. A döntésről a Szolgáltató a Megrendelőt írásban a megadott elérhetőségek egyikén 10 napon belül tájékoztatja. Vizsga megkezdése előtt 10 napon belül (a vizsga napját megelőző második munkanap végéig) érkezett méltányossági kérelem esetén, a Szolgáltató az elbírálást lehetőség szerint a legrövidebb időn belül teszi meg. A Megrendelő tájékoztatása a döntést követően megtörténik, legkésőbb a vizsgát megelőző napig (beérkezés függvényében). A vizsgát megelőző munkanapon, a vizsga napját megelőző munkanap és vizsga napja közötti időszakban, illetve a vizsga napján beadott méltányossági kérelmet a Szolgáltatónak nem áll módjában befogadni.

Rendkívüli élethelyzetből adódóan a vizsga megkezdése előtt bejelentett méltányossági kérelem esetén a Szolgáltató helyszínen jelenlévő képviselője jogosult a méltányossági kérelmet fogadni, arról a Szolgáltatóval egyeztetni, majd a döntést a kérelmező és a vizsgabizottság tudomására hozni. Az eseményt jegyzőkönyvben rögzíteni szükséges.

Méltányossági kérelemre hozott döntéssel szemben nincs fellebbezési lehetőség.

Adatkezelési tájékoztató
Adatkezelési tájékoztató

 

 

ADATKEZELÉSI TÁJÉKOZTATÓ

 

Jelen Adatvédelmi Tájékoztató (Tájékoztató) a PERFEKT Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság (továbbiakban: PERFEKT Vizsgaközpont, Vizsgaközpont vagy Adatkezelő) által végzett főtevékenységeiben érintettek személyes adatainak kezeléséről nyújt tájékoztatást.

A Tájékoztató az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 Rendelete (GDPR), az Információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény 2011. évi CXII. törvény, valamint az Adatkezelő főtevékenységei szempontjából releváns további jogszabályok figyelembevételével készült.

Az Adatkezelő által végzett főtevékenységeiben érintettek személyes adatai kezelésének vonatkozásában a mindenkor aktuális Tájékoztató nyomtatott formában hozzáférhető az Adatkezelő fióktelepén, valamint elérhető a Vizsgaközpont honlapján is.

Az Adatkezelő fenntartja magának a jogot, hogy a jelen Tájékoztatót bármikor, egyoldalúan megváltoztassa.

Az adatkezelő adatai

PERFEKT Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság

Székhely: 1118 Budapest, Számadó utca 19. 1. em. 1. ajtó

Fióktelep: 7623 Pécs, Tüzér utca 13. II. emelet

Adatvédelmi tisztviselő: dr. Farkas Beáta

E-mail: adatvedelem@perfektvizsgakozpont.hu

Honlap: perfektvizsgakozpont.hu

Adatbiztonság

Az Ön személyes adatai megismerésére az Adatkezelő és az adatfeldolgozók a csak és kizárólag munkakörükbe tartozó feladatok teljesítéséhez szükséges mértékben jogosultak. Az Adatkezelő megtesz minden olyan biztonsági, technikai és szervezési intézkedést, mely az adatok biztonságát garantálja.

Az Ön jogai

Az Adatkezelő számára fontos, hogy adatkezelése megfeleljen a tisztességesség, a jogszerűség és az átláthatóság követelményeinek. Ennek érdekében Ön tájékoztatást kérhet személyes adatai kezeléséről, valamint kérheti személyes adatainak helyesbítését, illetve – a kötelező adatkezelések kivételével – törlését, hozzájárulását visszavonhatja, továbbá élhet adatai hordozásának lehetőségével, illetve tiltakozási jogával. Annak érdekében, hogy Ön tisztában legyen a jogaival és azok gyakorlásának feltételeivel, az alábbi tájékoztatást nyújtjuk Önnek.

Hozzáférési jog

Ön jogosult arra, hogy – az Adatkezelőnél személyesen benyújtott – kérelmére hozzáférést kapjon az Adatkezelő által kezelt személyes adataihoz. Ennek keretében Ön az alábbiakról kap tájékoztatást:

  • személyes adatainak kezelése folyamatban van-e;
  • az adatkezelés céljai;
  • az érintett személyes adatok kategóriái;
  • azon címzettek vagy címzettek kategóriái, akikkel, illetve amelyekkel a személyes adatokat közölték vagy közölni fogják;
  • a személyes adatok tárolásának tervezett időtartama;
  • az Ön jogai;
  • az Ön jogorvoslati lehetőségei;
  • az adatforrásokra vonatkozó információ.

Ön kérheti továbbá az Adatkezelőtől az adatkezelés tárgyát képező személyes adatai másolatának rendelkezésére bocsátását is. Ebben az esetben az Adatkezelő a személyes adatokat tagolt, széles körben használt, számítógéppel olvasható formátumban (PDF/XML), illetve annak kinyomtatott változatában, papír alapon bocsátja rendelkezésre. A másolat igénylése ingyenes.

Helyesbítési jog

Ön – az Adatkezelőnél személyesen benyújtott kérelem alapján – jogosult kérni az Adatkezelő által kezelt, Önre vonatkozó pontatlan személyes adatok helyesbítését és a hiányos adatok kiegészítését. Amennyiben a valóságnak nem megfelelő információk pontosításához, kiegészítéséhez szükséges információk nem állnak az Adatkezelő rendelkezésére, az Adatkezelő kérheti ezen kiegészítő adatok benyújtását, az adatok pontosságának igazolását. Ameddig az adatok pontosítása, kiegészítése – a kiegészítő információk hiányában – nem végezhető el az Adatkezelő korlátozza az érintett személyes adatok kezelését, az azokon végzett műveleteket – a tárolás kivételével – ideiglenesen felfüggeszti.

Törlési jog

Ön – az Adatkezelőnél személyesen benyújtott kérelem alapján – jogosult kérni az Adatkezelő által kezelt, Önre vonatkozó személyes adatok törlését, amennyiben annak nyilvántartását nem jogszabály írja elő és a következő feltételek valamelyike fennáll:

  • a továbbiakban már nincs szükségünk az adott adatokra;
  • aggodalma merül fel az adatai általunk történő adatkezelésének jogszerűsége tekintetében.

Amennyiben a kérelme nyomán az Adatkezelő megállapítja, hogy az általa kezelt személyes adatok törlésének kötelezettsége fennáll, az adatok kezelését megszünteti, a korábban kezelt személyes adatokat pedig megsemmisíti. Emellett a személyes adatok törlésének kötelezettsége a hozzájárulás visszavonása, a tiltakozási jog gyakorlása, valamint jogszabályi kötelezettségek alapján is fennállhat.

Az adatkezelés korlátozása

Ön – az Adatkezelőnél személyesen benyújtott kérelem alapján – jogosult kérni az Adatkezelő által kezelt, Önre vonatkozó személyes adatok kezelésének korlátozását az alábbi esetekben:

  • aggodalma merül fel az Adatkezelő által kezelt, Önre vonatkozó személyes adatok kezelésének jogszerűsége tekintetében és az adatok törlése helyett kéri a korlátozást;
  • a továbbiakban az Adatkezelőnek már nincs szüksége az adott adatokra, de Ön igényli azokat jogi igények előterjesztéséhez, érvényesítéséhez vagy védelméhez.

Az Adatkezelő automatikusan korlátozza a személyes adatok kezelését abban az esetben, ha Ön vitatja a személyes adatok pontosságát. Ez esetben a korlátozás arra az időtartamra vonatkozik, amely lehetővé teszi, a személyes adatok pontosságának ellenőrzését.

A korlátozás ideje alatt a megjelölt személyes adatokon adatkezelési műveletek nem végezhetők, csak tárolni lehet az adatokat. A személyes adatokat az adatkezelés korlátozása esetén kizárólag az alábbi esetekben lehet kezelni:

  • az érintett (Ön) hozzájárulása alapján;
  • jogi igények előterjesztése, érvényesítése vagy védelme;
  • más természetes vagy jogi személy jogainak védelme;
  • fontos közérdek.

A korlátozás feloldásáról az Adatkezelő előzetesen tájékoztatja Önt.

Jogainak gyakorlására irányuló kérelmével kapcsolatos eljárásunk

Az Adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül, legfeljebb a kérelem beérkezésétől számított 1 hónapon belül tájékoztatja Önt a jogai gyakorlására irányuló kérelme nyomán hozott intézkedésekről. Szükség esetén – figyelembe véve a kérelem összetettségét és a kérelmek számát – ez a határidő további 2 hónappal meghosszabbítható. A határidő meghosszabbításáról az Adatkezelő a késedelem okainak megjelölésével a kérelem kézhezvételétől számított 1 hónapon belül tájékoztatja Önt.

Amennyiben a kérelme nyomán az Adatkezelő nem tesz intézkedéseket, késedelem nélkül, de legkésőbb a kérelem beérkezésétől számított 1 hónapon belül tájékoztatja Önt az intézkedés elmaradásának okairól, valamint arról, hogy az érintett panaszt nyújthat be valamely felügyeleti hatóságnál, és élhet bírósági jogorvoslati jogával.

Az Adatkezelő az intézkedéssel vagy annak elmaradásával kapcsolatos tájékoztatást az Ön által megjelölt formában nyújtja. Amennyiben Ön elektronikus úton nyújtotta be a kérelmet, a tájékoztatás elektronikus úton kerül megadásra, kivéve, ha Ön azt másként kéri.

Az Adatkezelő a kért információkat és tájékoztatást fő szabály szerint díjmentesen biztosítja, azonban az Ön által kért további másolatokért az Adatkezelő az adminisztratív költségeken alapuló, észszerű mértékű díjat számíthat fel.

Az Adatkezelő minden olyan címzettet tájékoztat az általa végzett valamennyi helyesbítésről, törlésről vagy adatkezelés-korlátozásról, akivel, illetve amellyel a személyes adatot közölték, kivéve, ha ez lehetetlennek bizonyul, vagy aránytalanul nagy erőfeszítést igényel. Az Ön ez irányú kérelmére az Adatkezelő tájékoztatja Önt e címzettekről.

A kérelem teljesítése érdekében az Adatkezelő köteles meggyőződni arról, hogy valóban az arra jogosult kívánja jogait gyakorolni. Ehhez – adott esetben – az is szükséges lehet, hogy Ön személyesen megjelenjen az Adatkezelő székhelyén személyazonosítás céljából.

Az Ön jogorvoslati lehetőségei

Amennyiben az Adatkezelő nem megfelelő módon, a jogszabályokkal ellentétesen kezeli az Ön személyes adatait, valamint, ha a jogai gyakorlására irányuló kérelmének az Adatkezelő nem vagy nem megfelelő módon tett eleget, több jogorvoslati lehetőséget is igénybe vehet.

                                               

Panasztétel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságnál

Amennyiben Ön kifogásolja az Adatkezelő tevékenységét, jogorvoslati lehetőséggel, panasszal fordulhat a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

  • Székhely: 1055 Budapest, Falk Miksa utca 9-11.
  • Levelezési cím: 1363 Budapest, Pf.: 9.
  • Telefon: +36-1-391-1400
  • Fax: +36-1-391-1410
  • E-mail: ugyfelszolgalat@naih.hu
  • Honlap: http://www.naih.hu
  • Online ügyindítás: http://wwwnaih.hu/online-uegyinditas.html

 

Bíróság előtti jogérvényesítés

A hatósági jogorvoslat mellett Önnek lehetősége van továbbá bírósághoz fordulni az Adatkezelő tevékenysége miatt. A perre a GDPR, az Infotv., illetve a Ptk. és a Pp. szabályai alkalmazandók. A per elbírálása a törvényszék hatáskörébe tartozik. A per – az érintett választása szerint – az érintett lakóhelye szerinti törvényszék előtt is megindítható (a törvényszékek felsorolását és elérhetőségét az alábbi linken keresztül tekintheti meg: http://birosag.hu/torvenyszekek). A per megindításával kapcsolatos kérdésekről javasoljuk, hogy konzultáljon ügyvéddel.

 


Adatkezelési összefoglaló

Vizsgáztatás és annak ellenőrzésével és felügyeletével kapcsolatos adatkezelések

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

 

természetes személyazonosító adatok (vezeték- és keresztnév, születési név, anyja neve, születési hely és idő), lakcím, kapcsolattartási adatok (e-mail cím, telefonszám, értesítési cím), vizsgaeredmény, vizsgaidőpont, vizsga helyszíne, kérelmek és igazolások, vizsgával kapcsolatban tett nyilatkozatok

Az adatkezelés célja a vizsgáztatásának, mint közfeladatnak az Érintett részére történő biztosítása.

a GDPR 6. cikk (1) bekezdés e) pontja szerint az Adatkezelőnek közfeladatának végrehajtása

A vizsgák dokumentációját az utolsó vizsgatevékenység évét követő 5. év utolsó napjáig kezeli a Vizsgaközpont, a törzslapok nem selejtezhetők.

 

 

Vizsgára történő jelentkezéshez kapcsolódó adatkezelés

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

Jogok

természetes személyazonosító adatok (vezeték- és keresztnév, születési név, anyja születési neve, születési hely és idő), lakcím, kapcsolattartási adatok (e-mail cím, telefonszám, értesítési cím), oktatási/tanulói azonosító, állampolgárság, szakma/szakképesítés megnevezése, azonosító száma, a képző oktatási intézmény neve, címe, a vizsga helyszíne és várható időpontja, a javító ill. pótvizsga jelentkezés ténye, javítóvizsga/pótlóvizsga esetén a teljesítendő vizsgafeladatok megnevezése és az előző szakmai/képesítő vizsga törzslapkivonatának száma, felmentés iránti kérelme és alátámasztó okirat fénymásolata, egyéb kérelmek és alátámasztó okiratok másolata, programkövetelmény által előírt egyéb, vizsgára bocsátási feltételként meghatározott dokumentum, nyilatkozat a titoktartásról, nyilatkozat a vizsgakövetelményekkel és a teljesítéssel kapcsolatos szabályokról, összeférhetetlenséggel kapcsolatos nyilatkozat, adatkezelési nyilatkozat

Az érintett jelentkező egyértelmű azonosítása vizsga megszervezéséhez és lebonyolításához.

a GDPR 6. cikke (1) bekezdésnek b) pontja képezi a jogalapját, ezek a szabályok érvényesek azokra az adatkezelési folyamatokra is, amelyek a vizsgát megelőző intézkedésekhez szükségesek, továbbá Szkt[1]., Vhr[2].

Visszavonásig, illetve a vizsgák lefolytatásának évét követő 5. év utolsó napja.

A vizsgával kapcsolatban kezelt személyes adatokhoz elsődlegesen a Vizsgaközpont feladatait ellátó munkatársai, valamint a pénzügyekkel megbízott munkatárs férhet hozzá. A PERFEKT Vizsgaközpont az Ön adatait a vizsgáztatási folyamatban megbízott, titoktartási kötelezettséggel terhelt vizsgabizottsági tagok és az őket segítő személyek részére adja át, továbbá adatszolgáltatási kötelezettségének teljesítése során továbbítja, illetve a felügyeleti szerv (KIM, NSZFH, NAH) és hatósági ellenőrzés esetén a hatóság képviselői betekinthetnek az Ön adatait is tartalmazó vizsgadokumentációkba. A fentieken felül az esetleges jog-vagy igényérvényesítés, bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság, szabálysértési hatóság, közigazgatási hatóság, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, illetve jogszabály felhatalmazása alapján más szervek eljárása esetén a felsorolt hatóságok, bíróság részére

A vizsgával kapcsolatban kezelt személyes adatok vonatkozásában Ön a hozzáféréshez, a helyesbítéshez, a törléshez, az adatkezelés korlátozásához, való jogokat gyakorolhatja.

Különleges igények, egyedi rendkívüli szükségletek figyelembevétele, felmentési kérelmek benyújtásával kapcsolatos adatkezelés

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

 

név, anyja neve, születési hely, idő, lakcíme,  telefonszám, e-mail cím, egyéb kapcsolattartási adatok, felmentési kérelemhez szükséges dokumentumok, határozat.

Vizsgatevékenység alóli felmentés, mentesség, vagy könnyítés megszerzése. Az érintett fogyatékosságára, speciális igényeire vonatkozó adat az érintettre vonatkozó személyes adatok különleges kategóriájába tartozó egészségügyi adatnak minősülnek

Az Szkt. 125. § (10) bekezdésében és az Szkr. 298. § (3) bekezdés e) pontjában megállapított jogszabályi felhatalmazás alapján ellátott közfeladat tekintetében a GDPR 6. cikk (1) bekezdés e) pontja, valamint, amennyiben a felmentési kérelemhez az érintett olyan dokumentumot nyújt be, amelyben olyan adat található, ami - a GDPR 9. cikk (1) bekezdésében meghatározottak alapján – különleges adatnak minősül, úgy az érintett kifejezett hozzájárulása a GDPR 9. cikk (2) bekezdés a) pontja alapján.

A vizsgához kapcsolódó utolsó vizsgatevékenység időpontjának évét követő 5. év utolsó napja.

Az adatokhoz a Vizsgaközpont feladatait ellátó munkatárs, valamint a pénzügyekkel megbízott munkatárs férhet hozzá. A PERFEKT Vizsgaközpont az Ön adatait a vizsgáztatási folyamatban megbízott, titoktartási kötelezettséggel terhelt vizsgabizottsági tagok és az őket segítő személyek részére adja át, továbbá adatszolgáltatási kötelezettségének teljesítése során továbbítja, illetve a felügyeleti szerv (KIM, NSZFH, NAH) és hatósági ellenőrzés esetén a hatóság képviselői betekinthetnek az Ön adatait is tartalmazó vizsgadokumentációkba. A fentieken felül az esetleges jog-vagy igényérvényesítés, bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság, szabálysértési hatóság, közigazgatási hatóság, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, illetve jogszabály felhatalmazása alapján más szervek eljárása esetén a felsorolt hatóságok, bíróság részére.

 

Vizsgabizottsági tagjainak és a vizsgabizottság munkáját segítő személyek adatkezelése

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

 

név, születési név, anyja neve, születési helye, ideje, legmagasabb iskolai végzettség, szakképzettség, szakképesítés, képzettség, lakóhely, levelezési cím, munkahely neve, elektronikus levelezési cím, telefonszám, szakmai és oktatási gyakorlat, szakmai önéletrajz, nyelvtudás, a vizsgáztatási folyamatban betölteni kívánt/betöltött szerep, a vizsgáztatási díj kifizetéséhez kapcsolódó adatok (TAJ, adóazonosító szám,, vállalkozás megnevezése és azonosító adatai, bankszámlaszám) ismert összeférhetetlenség

a vizsgabizottsági tagok és a vizsgabizottság munkáját segítő személyek személyes adatainak a kezelése, a vizsgáztatásban résztvevő személyek nyilvántartása

GDPR 6. cikk (1) e) szerinti az adatkezelés közérdekű vagy az adatkezelőre ruházott közhatalmi jogosítvány gyakorlásának keretében végzett feladat végrehajtásához szükséges

A szakmai vizsgák lefolytatásának évét követő 10. év utolsó napja.

Az adatokhoz a Vizsgaközpont feladatait ellátó munkatárs, valamint a pénzügyekkel megbízott munkatárs férhet hozzá, továbbá adatszolgáltatási kötelezettségének teljesítése során továbbítja, illetve a felügyeleti szerv (KIM, NSZFH, NAH) és hatósági ellenőrzés esetén a hatóság képviselői betekinthetnek az Ön adatait is tartalmazó vizsgadokumentációkba. A fentieken felül az esetleges jog-vagy igényérvényesítés, bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság, szabálysértési hatóság, közigazgatási hatóság, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, illetve jogszabály felhatalmazása alapján más szervek eljárása esetén a felsorolt hatóságok, bíróság részére.

 

 

 

 

 

 

 

 

A vizsga lebonyolításával összefüggő adatkezelés

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

 

név, születési név, anyja neve, születési hely, idő, lakcím, telefonszám, e-mail cím, egyéb kapcsolattartási adatok, benyújtott kérelmek és döntések/határozatok, vizsgatörzslap száma, vizsga azonosító száma, szakma/szakképesítés azonosító száma és megnevezése, a vizsgatevékenységek megnevezése, jellege, értékelési súlyaránya és az elért eredmény százalékkal és érdemjeggyel kifejezve, a vizsgázó vizsgán elért eredménye százalékkal és osztályzattal kifejezve, a Vizsgaközpont határozata és a záradékok, az oklevél/bizonyítvány sorozatjele és sorszáma, vizsgadíj.

Az érintett vizsgázó jelentkező egyértelmű azonosítása vizsga lebonyolításához, a vizsga jogszabályszerű lebonyolítása, az azon való részvétel, és a vizsgaeredmény igazolása.

GDPR 6. cikke (1) bekezdésnek b) pontja, továbbá Szkt., Vhr

A szakmai vizsgák lefolytatásának évét követő 5. év utolsó napja, a törzslapok esetében 50 év

Az adatokhoz a Vizsgaközpont feladatait ellátó munkatárs, valamint a pénzügyekkel megbízott munkatárs férhet hozzá. A PERFEKT Vizsgaközpont az Ön adatait a vizsgáztatási folyamatban megbízott, titoktartási kötelezettséggel terhelt vizsgabizottsági tagok és az őket segítő személyek részére adja át, továbbá adatszolgáltatási kötelezettségének teljesítése során továbbítja, illetve a felügyeleti szerv (KIM, NSZFH, NAH) és hatósági ellenőrzés esetén a hatóság képviselői betekinthetnek az Ön adatait is tartalmazó vizsgadokumentációkba. A fentieken felül az esetleges jog-vagy igényérvényesítés, bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság, szabálysértési hatóság, közigazgatási hatóság, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, illetve jogszabály felhatalmazása alapján más szervek eljárása esetén a felsorolt hatóságok, bíróság részére.

 

A bizonyítvány kiállításával összefüggő adatkezelés

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

 

az oklevél/bizonyítvány sorozatjele, sorszáma, az oklevél/bizonyítvány kiállításának alapjául szolgáló vizsgatörzslap száma, a vizsgatörzslappal azonosan – a vizsgázó természetes személyazonosító adata, tanulói/oktatási azonosító száma, a szakmai oktatást/képzést szervező intézmény neve, a kiállító Vizsgaközpont neve, címe, a vizsga nyelve, a vizsga eredménye osztályzattal, a megszerzett szakma/szakképesítés azonosító száma és megnevezése, az oklevél/bizonyítvány kiállításának helye és ideje

sikeres vizsgákról oklevél/bizonyítvány kiállítása és nyilvántartása

GDPR 6. cikke (1) bekezdésnek e) pontja

A szakmai vizsgák lefolytatásának évét követő 50. év utolsó napja.

Az adatokhoz a Vizsgaközpont feladatait ellátó munkatárs, valamint a pénzügyekkel megbízott munkatárs férhet hozzá, továbbá adatszolgáltatási kötelezettségének teljesítése során továbbítja, illetve a felügyeleti szerv (KIM, NSZFH, NAH) és hatósági ellenőrzés esetén a hatóság képviselői betekinthetnek az Ön adatait is tartalmazó vizsgadokumentációkba. A fentieken felül az esetleges jog-vagy igényérvényesítés, bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság, szabálysértési hatóság, közigazgatási hatóság, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, illetve jogszabály felhatalmazása alapján más szervek eljárása esetén a felsorolt hatóságok, bíróság részére.

 

 

A hibás, elvesztett, megsemmisült okmányok cseréjével összefüggő kérelemmel kapcsolatos adatkezelés

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

 

Névváltozás esetén a névváltozást engedélyező okiraton szereplő személyes adatok, egyéb esetben az eredeti oklevélen/bizonyítványon található minden adat és bejegyzés, a másodlat kiadásának oka, a kiadás napja, illeték díja

a kiállított okmány cseréje, új okmány kiállítása

GDPR 6. cikke (1) bekezdésnek e) pontja képezi a jogalapját

A vizsgák lefolytatásának évét követő 50. év utolsó napja

Az adatokhoz a Vizsgaközpont feladatait ellátó munkatárs, valamint a pénzügyekkel megbízott munkatárs férhet hozzá, továbbá adatszolgáltatási kötelezettségének teljesítése során továbbítja, illetve a felügyeleti szerv (KIM, NSZFH, NAH) és hatósági ellenőrzés esetén a hatóság képviselői betekinthetnek az Ön adatait is tartalmazó vizsgadokumentációkba. A fentieken felül az esetleges jog-vagy igényérvényesítés, bíróság, ügyészség, nyomozó hatóság, szabálysértési hatóság, közigazgatási hatóság, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság, illetve jogszabály felhatalmazása alapján más szervek eljárása esetén a felsorolt hatóságok, bíróság részére

 

 

 

 

Panaszkezeléssel kapcsolatos adatkezelés

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

Jogok

panaszos vezeték- és keresztneve, kapcsolattartási adatai (e-mail cím, telefonszám, értesítési cím), lakcíme, általa a panasszal kapcsolatban közölt egyéb személyes adat, ügyszám, meghatalmazott közreműködése esetén a meghatalmazott személy vezeték és keresztneve, valamint születési helye és ideje, anyja neve.

panasz kivizsgálása, orvoslása

az adatkezelés az Adatkezelőnek a közérdekű feladatának ellátásához szükséges (GDPR 6. cikk (1) bekezdés e) pont).

panasz orvoslása, legfeljebb az igényérvényesítés ideje (5 év általános elévülési idő).

A panaszkezelés céljából kezelt személyes adatokhoz elsődlegesen az Adatkezelő férhet hozzá. A panasz kivizsgálására a panasszal érintett szervezeti egység vezetője jogosult, a panasz felülvizsgálata esetén pedig annak közvetlen felettese jogosult eljárni. Amennyiben pedig a felülvizsgálatot lezáró döntést a panaszos nem fogadja el, a PERFEKT Vizsgaközpont felügyeleti szerve jogosult eljárni. Az Adatkezelő a kezelt személyes adatokat – magyarországi, európai vagy harmadik országokban székhellyel rendelkező – személyek részére nem továbbítja. Amennyiben bíróság vagy más hatóság előtt eljárás indul, amelynek keretében szükségessé válik a személyes adatok továbbítása a bíróság vagy a hatóság felé, úgy abban az esetben a bíróság vagy a hatóság is hozzáférhet a személyes adatokhoz.

A panaszkezelés céljából kezelt személyes adatok vonatkozásában Ön a hozzáféréshez, a helyesbítéshez, a törléshez, az adatkezelés korlátozásához, valamint a tiltakozáshoz való jogokat gyakorolhatja.

Kapcsolatfelvétel, kapcsolattartás (www.perfektvizsgakozpont.hu weboldalának kapcsolat menüpontjában megadott elérhetőségeken keresztül)

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

Jogok

vezeték- és keresztneve, kapcsolattartási adatai (e-mail cím, telefonszám, értesítési cím).

kapcsolatfelvétel, kapcsolattartás

az adatkezelés az Adatkezelőnek a közérdekű feladatának ellátásához szükséges (GDPR 6. cikk (1) bekezdés e) pont).

törlési kötelezettség beállta (tiltakozáshoz vagy törléshez való jog gyakorlása), legfeljebb azonban a kapcsolatfelvételt követő 5. év utolsó napja

A kapcsolatfelvétel céljából kezelt személyes adatokhoz elsődlegesen az Adatkezelő férhet hozzá. Az Adatkezelő a kezelt személyes adatokat – magyarországi, európai vagy harmadik országokban székhellyel rendelkező – személyek részére nem továbbítja. Amennyiben bíróság vagy más hatóság előtt eljárás indul, amelynek keretében szükségessé válik a személyes adatok továbbítása a bíróság vagy a hatóság felé, úgy abban az esetben a bíróság vagy a hatóság is hozzáférhet a személyes adatokhoz.

A kapcsolatfelvétel céljából kezelt személyes adatok vonatkozásában Ön a hozzáféréshez, a helyesbítéshez, a törléshez, az adatkezelés korlátozásához, valamint a tiltakozáshoz való jogokat gyakorolhatja.

Szerződéses kapcsolattartók adatainak kezelése

 

Kezelt személyes adatok köre

Adatkezelés célja

Az adatkezelés jogalapja

Adatkezelés időtartama

Hozzáféréssel rendelkezők köre

Jogok

vezeték- és keresztneve, munkakör, kapcsolattartási adatok (e-mail cím, telefonszám)

szerződés teljesítéséhez szükséges kapcsolattartás

az adatkezelés az Adatkezelőnek és jogi személy partnerének a köztük fennálló szerződés teljesítéséhez fűződő jogos érdeke (GDPR 6. cikk (1) bekezdés f) pont)

törlési kötelezettség beállta (tiltakozáshoz vagy törléshez való jog gyakorlása), legfeljebb azonban a szerződés megszűnése

A kapcsolattartás céljából kezelt személyes adatokhoz elsődlegesen az Adatkezelő férhet hozzá. Az Adatkezelő a kezelt személyes adatokat – magyarországi, európai vagy harmadik országokban székhellyel rendelkező – személyek részére nem továbbítja. Amennyiben bíróság vagy más hatóság előtt eljárás indul, amelynek keretében szükségessé válik a személyes adatok továbbítása a bíróság vagy a hatóság felé, úgy abban az esetben a bíróság vagy a hatóság is hozzáférhet a személyes adatokhoz.

A kapcsolattartás céljából kezelt személyes adatok vonatkozásában Ön a hozzáféréshez, a helyesbítéshez, a törléshez, az adatkezelés korlátozásához, valamint a tiltakozáshoz való jogokat gyakorolhatja.

 

 

[1] A szakképzésről szóló 2019. évi LXXX. törvény

[2] A szakképzési törvény végrehajtási rendelete: 12/2020. (II. 7.) Korm. rendelet a szakképzésről szóló törvény végrehajtásáról